Egyre nagyobb nemzetközi visszhangot kap a július 4-én elfogadott devizahiteles csomag és a reklámadó körüli botrány. A bankokra kivetett pontos összeg még  továbbra sem ismert, a becslések 600 és 900 milliárd forint között mozognak. Az UniCredit a legfrissebb elemzésében a hosszú távú veszélyekre hívja fel a figyelmet: a nagy mértékû veszteség leírása miatt könnyen lehet, hogy egyes bankokat késõbb az államnak kell kimenteni, ha el szeretnék kerülni a pénzintézetek bedõlését, így a visszájára fordulhat a helyzet.

Az RTL-re kivetett reklámadóról Dirk Gerkens, a magyarországi RTL vezére hangoztatta véleményét a nemzetközi médiának a kormány céljaival kapcsolatban. Úgy véli, hogy hátsó szándékok dominálnak az ellehetetlenítés mögött, mégpedig az, hogy kiüssék a piacról az utolsó jelentõs független tévétársaságot, vagy pedig olcsón felvásárolják azt. A kivetett adó mértéke éppen 15 millió euróra rúg, pontosan annyira, amennyi a társaság tavalyi adózás elõtti eredménye volt. Dirk Gerkens arra is felhívta a figyelmet, hogy ez igen rossz üzenet a befektetõknek, ezután többször is meggondolják majd, hogy Magyarországot válasszák-e beruházásuk helyszínéül.

Technikai oldal

 

Mi történt? Az euró forint árfolyam továbbra is az egyre inkább beszûkülõ mozgásterében ingadozott, a 313 forintos ellenállása elérését követõen bizonytalanságra utaló gyertyákat rajzolt ki az ármozgás, amellyel megtorpant az EUR HUF devizapár emelkedése.

 

Mi várható? A Stochastic indikátor egy közepes erõsségû jelzéssel adta le a voksát a forinterõsödés mellett egy extrém szint közelében történõ keresztezéssel. Ezt az ellenállás közelében elbizonytalanodó gyertyák is megerõsítik. A 305 és a 313 forintos szint környékén húzódó 61.8 és 76,4%-os Fibonacci szintek között maradt még némi mozgástér, ahol még kitörés nélkül mozgolódhat az EUR HUF árfolyam, ezt követõen az elmozdulás iránya hosszabb távon is mutathatja az utat a további mozgások számára, jelenleg tehát egy 4-5 forintnyi forinterõsödés elõtt áll a legcsekélyebb ellenállás.

Szólj hozzá